Mity o nietoperzach obalone dzięki wizycie chiropterologów w morąskiej bibliotece

18 października w MBP w Morągu dzięki inicjatywie Fundacji proNauka odbył się bardzo interesujący wykład na temat nietoperzy. Prelegenci: dr Lech Pietrzak, dr Joanna Duriasz i mgr Paweł Janczyk w sposób przystępny opowiedzieli o życiu tych bardzo pożytecznych ssaków, jak również o ich ochronie i postępowaniu w przypadku bezpośredniego kontaktu z nimi.

O tym, że spotkanie wzbudziło duże zainteresowanie świadczy liczne grono słuchaczy, którzy tego dnia odwiedzili morąską bibliotekę. Na koniec każdy z nich otrzymał pakiet materiałów o tematyce ekologicznej, dzięki którym będzie mógł poszerzyć swoją wiedzę nie tylko o nietoperzach.