Moje spotkania z przyrodą

Wypożyczalnia dla Dorosłych serdecznie zaprasza do zwiedzania nowej wystawy fotograficznej pt. Moje spotkania z przyrodą. Autorem zdjęć jest Paweł Figlant, który mówi o sobie tak:

„… urodziłem, wychowałem i dalej mieszkam na ziemi morąskiej, a konkretnie w Raju. Jest to piękna i cicha wieś położona pośród malowniczych pól i lasów. Z przyrodą jestem związany odkąd pamiętam, jako mały chłopiec włóczyłem się po okolicy obserwując ptaki i zwierzęta. Teraz jestem dużym chłopcem a pomimo upływu lat pasja ta nie minęła, a wręcz nasiliła się. Trzy lata temu postanowiłem zakupić sprzęt fotograficzny, aby móc uwieczniać i dzielić się z innymi tymi wspaniałymi chwilami, spędzonymi przeze mnie na łonie natury. Nie mam wybranych, ulubionych gatunków ptaków czy zwierząt, każde spotkanie tak samo cieszy i nie ważne czy to jest pospolita sójka czy rzadko widziany jeleń. Techniki jakie stosuję w fotografii to podchód lub zasiadka, często buduję w obiecującym miejscu tymczasowe czatownie lub oczekuję na zwierzęta ukryty pod siatką maskującą. Sprzęt jakim dysponuję na chwilę obecną to aparat Nikon d7200, obiektyw Nikkor 300/4,telekonwerter 1,4.”

Ekspozycja składa się z 12 antyram. Wystawę można zwiedzać do 15 lipca 2016 r. Serdecznie zapraszamy.