Jubileusz 70-lecia Miejskiej Biblioteki Publicznej w Morągu

Plakat "70 lat biblioteki"

30-go maja w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Morągu odbyła się uroczystość z okazji 70-lecia jej istnienia. W uroczystości wzięły udział władze samorządowe, przedstawiciele, organizacji pozarządowych, instytucji oświaty i kultury, sponsorzy, wolontariusze i lokalne media. Uroczystość była doskonałą okazją do zaprezentowania historii biblioteki oraz obecnej działalności, dużo emocji wzbudziła również sonda uliczna przeprowadzona wśród mieszkańców Morąga przez lokalną telewizję. Miło było posłuchać wiele ciepłych słów na temat działalności biblioteki i jej pracowników. Bardzo cieszy nas fakt, że mieszkańcy naszego miasta dostrzegają zachodzące zmiany i udogodnienia, a co najważniejsze potrafią z nich korzystać. Prowadząca uroczystość – Elżbieta Dziubińska – podkreśliła zmieniającą się rolę biblioteki w obecnych czasach oraz potrzeby jej użytkowników, zwróciła również uwagę na zawód bibliotekarza, który cały czas ewaluuje i wymaga wszechstronnej wiedzy i umiejętności, by sprostać wymaganiom i oczekiwaniom użytkowników biblioteki. Po przemówieniach i gratulacjach licznie zgromadzonych gości, wszyscy udali się na poczęstunek i zwiedzanie obecnie zorganizowanych wystaw. Uroczystość uświetnił recital Anny Brody, artystki lirycznej i surrealistycznej, która dodatkowo wprowadziła publiczność w klimatyczny nastój.

Wszystkich, którzy chcieliby poznać bliżej historię Miejskiej Biblioteki Publicznej w Morągu zapraszamy do odwiedzenia naszej strony – link.