Spotkania w bibliotece

Machające dzieci

Zeszły tydzień w filiach MBP w Jurkach i w Bogaczewie upłynął pod znakiem spotkań w bibliotece. Siódmego kwietnia do biblioteki w Jurkach zawitali drugoklasiści z tutejszej Niepublicznej Szkoły Podstawowej, aby przekonać się, że czytanie stanowi dobrą zabawę. Uczniowie na zajęciach w filii z zainteresowaniem oglądali przygotowaną na tę okazję wystawę zabawnych opowiadań, wielu z nich zdecydowało się na wypożyczenie niektórych z zaproponowanych tytułów. Następnie drugoklasiści zapoznali się z układem książek na półkach. Szczególnym zainteresowaniem cieszył się dział z wydawnictwami popularnonaukowymi, lekturami oraz seriami opowiadań dla dzieci. Dla uczniów przygotowano także krzyżówkę dotyczącą bohaterów książkowych oraz bajkowe rebusy. Dzieci bez problemów poradziły sobie z przygotowanymi zadaniami, chętnie pomagając swoim kolegom i koleżankom, zatem na pożegnanie każdy otrzymał zasłużony słodki poczęstunek. Podobne wydarzenie miało miejsce w Bogaczewie 8.04, gdzie filię biblioteczną odwiedzili uczniowie drugiej klasy Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Bogaczewie. Po rozwiązaniu przygotowanych bajkowych rebusów oraz krzyżówki, drugoklasiści mieli czas na to, aby zapoznać się ze zbiorami bibliotecznymi. Największym zainteresowaniem uczniów z Bogaczewa cieszyła się specjalnie przygotowana na to spotkanie wystawa książek, a także czasopisma oraz gry planszowe. Dzieci zostały zaproszone do brania udziału w kolejnych spotkaniach w bibliotece i pożegnane poczęstunkiem.