Zajęcia z zakresu edukacji finansowej dla osób 50+

Zajęcia z zakresu edukacji finansowej dla osób 50+

W Czytelni dla Dorosłych ruszyły zapisy na kurs “O finansach… w bibliotece”. Już 3 raz oferujemy osobom po 50 roku życia edukację finansową w bibliotece.

„O finansach… w bibliotece – IV edycja” jest realizowany z Narodowym Bankiem Polskim w ramach programu edukacji ekonomicznej. Realizatorem projektu jest Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego, a jego założenia są zgodne z celami Programu Rozwoju Bibliotek.”

Dzięki projektowi tysiące osób po 50. roku życia zaprzyjaźnia się ze światem finansów w bibliotekach publicznych. Służy on zwiększeniu umiejętności niezbędnych do poruszania się w świecie finansów i korzystania z bankowości elektronicznej u seniorów. Uczestnicy podczas szkoleń, dowiadują się między innymi, jak założyć elektroniczne konto w banku, w jaki sposób sprawdzić oprocentowanie kredytu czy jak skutecznie zarządzać domowym budżetem.

W tym roku kurs będzie prowadzony na poziomie zaawansowanym. Uczestnicy muszą mieć już opanowane podstawy korzystania z komputera i Internetu. Aby ukończyć kurs i otrzymać certyfikat należy uczestniczyć w 6 spotkaniach organizowanych w środy o godzinie 15.00. Kurs zaawansowany będzie obejmował takie tematy jak:

  • Racjonalne gospodarowanie domowym budżetem – zakupy w sieci, prawa konsumentów
  • Produkty bankowe – lokaty
  • Kredyty – jak wybrać najkorzystniejszą ofertę bankową?
  • Ubezpieczenia (ubezpieczenia kredytów, ubezpieczenia na życie, renta dożywotnia i odwrócona hipoteka)
  • Bank centralny a inne banki (historia pieniądza, nowe zabezpieczenia banknotów

Zapisy odbywają się w Czytelni dla Dorosłych  lub telefonicznie (89-757-11-12) do 15 marca 2016 r. Liczba miejsc jest ograniczona. Serdecznie zapraszamy.

Koordynator projektu: Joanna Kulik.

FINANSE_BIBLIOTEKA_krzywe_wersja_pozioma_przezroczyste