Światowy Dzień Pluszowego Misia

Światowy Dzień Pluszowego Misia przypadający na 25 listopada stał się fantastyczną okazją do spotkania w Oddziale dla Dzieci uczniów klas drugich, aby uczcić to wyjątkowe święto. Dzieci wraz nauczycielami i bibliotekarzami ze Szkoły Podstawowej Nr 4 w Morągu wyruszyli z własnoręcznie wykonanymi transparentami oraz dekoracjami do biblioteki. Uczestnicy mieli możliwość obejrzenia i wysłuchania prezentacji Magdy Łoszkowskiej dotyczącej historii Kubusia Puchatka.
Dzieci stojące przed biblioteką
Przejdź do galerii

Uczniowie wzięli udział w różnorodnych konkurencjach, zabawach i zagadkach przygotowanych przez pracowników Oddziału dla Dzieci. Uczestnicy wykazali się wiedzą na temat znajomości bohaterów literackich, umiejętnościami plastycznymi oraz zdolnościami manualnymi. Podczas wspólnej zabawy w tanecznym korowodzie przy muzyce dzieci zwiedziły przepiękną i kolorową wystawę prac wykonanych na zajęciach “Misiowe psoty”, jak również ekspozycję książek tematycznie związanych z bohaterem dnia.
Dzieci przy torcie

Najwspanialszą atrakcją był przygotowany piernikowy tort i odpalenie fontann na cześć Pluszowego Misia. Podczas tej doniosłej chwili uczniowie zaśpiewali Sto lat Misiowi, a później wszyscy skosztowali pierniczków. Na zakończenie każda klasa otrzymała pamiątkowy dyplom upamiętniający ten nadzwyczajny, pełen radości i wspólnej zabawy dzień.