Ranking bibliotek

Miejska Biblioteka Publiczna w Morągu wzięła po raz kolejny udział w Ogólnopolskim Rankingu Bibliotek zajmując 5 miejsce w Polsce. Organizatorem Rankingu jest Instytut Książki i dziennik “Rzeczpospolita”.
Pani dyrektor odbiera nagrodę naszej bibioteki

Ranking dotyczył samorządów wszystkich gmin wiejskich, miejsko-wiejskich i miejskich do 15 tys. mieszkańców. Jego celem jest promocja nie tylko bibliotek, ale również samorządów, które szczególnie przywiązują wagę do rozwijania czytelnictwa i aktywności społecznej, wspierają biblioteki i ich działania. Tak się dzieje przypadku morąskiej biblioteki. Władze samorządowe bardzo aktywnie wspierają jej działalność, dzięki temu instytucja ma możliwość realizowania różnorodnych projektów, pozyskiwania środków zewnętrznych, jest dobrze wyposażona, przyjazna i estetyczna, a co najważniejsze dba o różnorodność zbiorów i systematycznie poszerza ofertę kulturalną.
Dyrektorzy wyróżnionych bibliotek

Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do naszego sukcesu