Obchody Światowego Dnia Pluszowego Misia w Bogaczewie

Dnia 24.11.2015, uczniowie klas 0-3 Szkoły Podstawowej w Bogaczewie zostali zaproszeni na obchody Dnia Pluszowego Misia, zorganizowanego w filii bibliotecznej w Bogaczewie.
Dzieci rysują przy stoliku

Dzieci rysują

Ze względu na dużą liczbę dzieci, zajęcia odbyły się w dwóch turach. Pierwsze z zajęć przeznaczone były dla klas 0-1. W bibliotece dzieci dowiedziały się, jak powstała znana i lubiana zabawka oraz usłyszały ciekawostki na temat pluszowych oraz bajkowych misiów. Na zajęcia dzieci przyniosły swoje ulubione maskotki, o których chętnie opowiadały. Dużym zainteresowaniem cieszyła się wystawa książek o misiach i niedźwiedziach – zarówno dla najmłodszych, jak i nieco starszych czytelników. Wszystkie prezentowane książki pochodzą ze zbiorów filii w Bogaczewie. Spotkanie z najmłodszymi uczestnikami zajęć zwieńczyło wspólne kolorowanie obrazków, przedstawiających misie, a efekty prac dzieci można podziwiać na plakacie w bibliotece.
Dziecko z rysunkiem

Dzieci przy stole

Kolejna grupa, która odwiedziła Filię złożona była z uczniów klas II-III Szkoły Podstawowej w Bogaczewie. Starsi uczniowie również przynieśli na spotkanie swoje ulubione misie, część dzieci zdecydowała się zostawić je na tydzień w bibliotece, gdzie dekorują one obecnie wystawę książek o misiach. Dzieci chętnie słuchały historii o powstaniu pluszowego misia – zabawki oraz ciekawostek o niedźwiedziach. Wspólną pracą utworzyły piękne plakaty – gazetki; jedna z nich dotyczy znanych i lubianych bajkowych misiów, druga gatunków niedźwiedzi z całego świata. Dzieci zaskoczyły swoją wiedzą o niedźwiedziach, bez kłopotów wskazując i nazywając większość gatunków. Przygotowane przez klasę II i III gazetki również można oglądać w filii bibliotecznej w Bogaczewie.
Dzieci oglądają książki

Rysunki dzieci

Dzieci z obu grup wiekowych wykazały się kreatywnością i inicjatywą. Aktywnie uczestniczyły w zajęciach i chętnie zarówno opowiadały, jak i zadawały pytania. Na pożegnanie uczestnicy zostali poczęstowani ciasteczkami w kształcie misiów.