Wystawa “Przyrodnicze piękno – Gmina Morąg w obiektywie lokalnych przyrodników fotografów”

Tablica ,,Przyrodnicze piękno''

Galeria Miejskiej Biblioteki Publicznej w Morągu zorganizowała wystawę fotograficzną pt.: “Przyrodnicze piękno – Gmina Morąg w obiektywie lokalnych przyrodników fotografów”. Organizatorami ekspozycjibyli Morąskie Stowarzyszenie Miłośników Przyrody Eko-Głos oraz MBP w Morągu. Na wystawie zgromadzono 88 wielkoformatowych zdjęć autorstwa: Haliny Moskal, Pawła Figlanta, Roberta Gawrońskiego, Zbigniewa Gaudena i Radosława Obniskiego.

Niezależnie od tego czym zajmują się zawodowo twórcy wystawy, fotografowanie jest dla nich wielką pasją. Świat natury jest im szczególnie bliski, dlatego zdjęcia w doskonały sposób oddają ich fascynację przyrodą i zjawiskami z nią związanymi. Wystawa miała nie tylko wartość fotograficzną i artystyczną, ale także edukacyjną, można było odnaleźć tu wiele gatunków zwierząt zamieszkujących gminę Morąg. Na szczególną uwagę zasługowały liczne zdjęcia ptaków w większości chronionych, takich jak: krogulce, żurawie, czaple, bieliki, myszołowy, bociany, czajki, kruki, perkozy, modraszki i wiele innych ciekawych gatunków.
Wystawę można było podziwiać od 1.08 do 05.09.2015 w godzinach otwarcia biblioteki.