Spotkania z “Kuchnią Pomysłów”

1.08.2015 w Parku Miejskim odbyła się pierwsza “Kuchnia Pomysłów” organizowana przez Miejską Biblioteką Publiczną w Morągu.

Kuchnia pomysłów to wynik pracy morąskich bibliotekarzy, którzy biorą udział w projekcie Strefa Innowacji. Celem projektu jest to, by wspólnie z mieszkańcami poszukać rozwiązań ważnych problemów całej społeczności, testować nowe pomysły oraz eksperymentować i realizować. MBP w Morągu chce wprowadzać do swojej oferty nowatorskie działania. Kuchnia Pomysłów to początek takich działań.

_7MR3007

Nasze stoisko cieszyło się dużym zainteresowaniem. Zebraliśmy ponad 50 pomysłów. Młodzi ludzie zapisywali je na balonach przypominających żarówki, które włożone do wielkich garnków wyglądały jak logo Kuchni Pomysłów.

W ramach pierwszego tego typu przedsięwzięcia biblioteka zrealizuje 2 pomysły. Pierwszy z nich przy współpracy z Urzędem Miasta: na Kolonii Warszawskiej staną elementy siłowni do Street Workaut’u. Drugi pomysł to Nocne Maratony Filmowe dla młodzieży. W tym celu biblioteka zakupiła już 10 bardzo wygodnych puf do Sali wielofunkcyjnej.

Kolejną Kuchnię Pomysłów planujemy zrealizować we wrześniu, liczymy, że “ugotujemy” kolejne innowacyjne idee.

Galeria:

Kliknij w miniaturkę, aby powiększyć