Wystawa Moniki Maciejewskiej “I love Biżu”

Wystawa Moniki Maciejewskiej "I love Biżu"

Wypożyczalnia dla Dorosłych serdecznie zaprasza na wystawę biżuterii pt. “I Love Biżu” Moniki Maciejewskiej. Prace wykonane są techniką soutache.

Soutache to stara technika haftu ręcznego w której wykorzystuje się sznurek pleciony. Obecnie to bardzo pracochłonna technika wymagająca cierpliwości, z fantazyjnymi wzorami, kolorami, niesamowitymi kompozycjami półszlachetnych i szlachetnych kamieni sprawia, że sutasz to ekstrawagancka i nietuzinkowa biżuteria.

“Biżuteria to moja pasja, tworzę ją od 10 lat. Od roku zafascynowała mnie biżuteria tworzona techniką soutache. W wakacje w 2014 roku postanowiłam, że zacznę ją szyć. Rodzina wspierała mnie w tym i zbierałam coraz więcej pozytywnych opinii. Postanowiłam, że zajmę się tym na poważnie. Zaczęło się od obdarowywania bliskich i rozwinęła się mała firma stworzona dzięki wielkiej pasji i zamiłowana do biżuterii.” – Monika Maciejewska

Wystawę rękodzieła można obejrzeć od 1 do 31 lipca 2015 r. w godzinach otwarcia biblioteki. Serdecznie zapraszamy.