“Baśniowe Tropy Europy” – wystawa w Oddziale dla Dzieci

Plakat ,,Baśniowe Tropy Europy''

Baśń to magiczna opowieść, która wprowadza dziecko w świat cudownych zdarzeń, niezwykłych postaci oraz nadprzyrodzonych zjawisk. Ludowa mądrość zawarta w tych utworach dostarcza wiedzy, kształtuje osobowość oraz wrażliwość dziecka. Motywy baśniowe pozwalają dziecku także pokonywać lęki oraz zrozumieć różnice między dobrem a złem. Wystawa Baśniowe Tropy Europy, która wyeksponowana była w Oddziale dla Dzieci pozwoliła zapoznać się i pogłębić wiedzę na temat historii powstania baśni, ich charakterystycznych cech oraz motywów baśniowych w kulturze europejskiej. Dodatkowo przygotowano również wystawę książek zawierających znane i mniej znane baśnie polskie, i europejskie, które dostępne są w Oddziale dla Dzieci.
Wystawę udostępniła Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Olsztynie, która została przygotowana w ramach projektu “Na tropie Eurobohatera” realizowanego przy współpracy z Punktem Informacji Europejskiej Europe-Direct Olsztyn oraz Warmińsko-Mazurską Izbę Rolną. Wystawę można było zwiedzać od 15 czerwca do 13 lipca 2015 r. w godzinach otwarcia w Oddziału dla Dzieci.