Morąg Czytał… po raz trzeci!

8 maja 2015 r. na jednej z głównych ulic miasta odbył się trzeci Maraton Czytelniczy. Organizatorami byli: Miejska Biblioteka Publiczna w Morągu, Zespół Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Morągu oraz Morąski Dom Kultury. Maraton tradycyjnie w samo południe rozpoczął Burmistrz Morąga – Tadeusz Sobierajski, ponadto wśród czytający byli przedstawiciele morąskich przedsiębiorstw, stowarzyszeń, szkół, bibliotekarze, dzieci i młodzież, a także ci, którzy wcześniej zgłosili chęć udziału w akcji. Wszyscy czytający otrzymali upominki w postaci książek ufundowanych przez Księgarnię “Wiedza” oraz kalendarze “Bibliotekarz-zawód glamour”. Dodatkową atrakcją był kiermasz książek i rękodzieła oraz darmowy poczęstunek.

Czytanie na głos

Akcja miała na celu przede wszystkim promocję czytelnictwa. Można było posłuchać zarówno poezji jak i fragmentów prozy. Z racji tego, że rok 2015 został ogłoszony Rokiem Jana Pawła II podczas maratonu czytano jego teksty i tego o czym inni pisali o nim. Czytano fragmenty prozy tych, którzy niedawno odeszli: Guntera Grassa i Władysława Bartoszewskiego. Nie zabrakło również dobrej poezji, klasyki i literatury z poczuciem humoru.

Zapraszamy za rok!

Kliknij w miniaturkę, aby powiększyć