Kulturalne popołudnie w bibliotece – Teatr przy Stoliku

2.05.2015 r. o godz. 16:00 w Sali Wielofunkcyjnej Miejskiej Biblioteki Publicznej w Morągu odbył się kolejny już spektakl z cyklu “Teatr przy stoliku”. W przedstawieniu pt. “Wznowienie” wystąpili aktorzy olsztyńskiego Teatru im. Stefana Jaracza: Wiesława Niemaszek-Szymańska oraz Agnieszka Pawlak.

_7AB2771

“Wznowienie” Macieja Wojtyszki to komediodramat, w którym autor sztuki celnie i “z pazurem” sportretował środowisko artystyczne. Bohaterkami są dwie aktorki: Joanna, aktorka teatru lalek i Krystyna, artystka dramatyczna. Pierwsza kocha swój zawód i pracuje dla dzieci w poczuciu misji. Druga jest sfrustrowana; praca nie przyniosła jej sławy, sukcesu ani pieniędzy. Spotkanie obu pań ma charakter wyłącznie zawodowy – Krystyna ma zastąpić poważnie chorą koleżankę Joanny i wystąpić na festiwalu przedstawień lalkowych w bajce ich wspólnego, nieżyjącego kolegi pt. “O Krówce Białogłówce i Zmęczonym Czarodzieju Pantareju”. Odbywa się pierwsza próba – dla Krystyny swoiste wyzwanie, czyli praca z lalką, a podtekście dyshonor – wszak jest artystką dramatyczną. Obie aktorki “zmagając” się z rolami, prowadzą osobiste rozmowy kłócąc się, pijąc przy tym alkohol i przy okazji odkrywając tajemnice, które wydobędą na powierzchnię ich osobiste, skrzętnie przed otoczeniem ukrywane dramaty.

Spektakl wzbudził wiele emocji i wrażeń, publiczność nagrodziła aktorów wielkim brawami, zapraszając jednocześnie ich za rok z nowym równie interesującym repertuarem.

Galeria:


Kliknij w miniaturkę, aby powiększyć