Wystawa Janki Ślefarskiej pt. “Humoryjki rysunkowe”

Miejska Biblioteka Publiczna w Morągu zaprasza do zwiedzania wystawy prac rysunkowych Janki Ślefarskiej pt. “Humoryjki rysunkowe”.

Autorka ukończyła liceum pedagogiczne, a następnie Państwową Wyższą Szkołę Sztuk Plastycznych w Gdańsku i studium podyplomowe w Instytucie Wychowania Artystycznego Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Studiowała też muzykę i śpiew w ostródzkim Studium Nauczycielskim. Uzyskała II stopie specjalizacji zawodowej. Przez ponad czterdzieści lat uczyła młodzież plastyki w szkołach na terenie Morąga. Swoje doświadczenia pedagogiczne przekazywała m.in. na łamach prasy fachowej – miesięcznika “Plastyka w Szkole”.

Oprócz działalności zawodowej zajmowała się pracą twórczą. Uczestniczyła w wielu wystawach, przeglądach i konkursach, m.in. w Gdańsku, Olsztynie, Mrągowie. W 1990 r. prezentowała swoje akwarele, rysunki i prace olejne w Miejskim Ośrodku Kultury w Olsztynie, a w 1994 r. cykl prac malarskich wykonanych techniką kolażu w Galerii Bakałarz Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej. Wiele jej prac znajduje się w zbiorach prywatnych w kraju, a także za granicą, m.in. w Niemczech, USA, Danii i Holandii.

14 kwietnia w Wypożyczalni Dla Dorosłych odbył się wernisaż wystawy prac rysunkowych “Humoryjki rysunkowe” pani Janki Ślefarskiej. Znajomi i przyjaciele autorki z dużym zainteresowaniem oglądali prace, słuchając anegdot, które towarzyszyły powstawaniu poszczególnych rysunków. Prace można podziwiać w Wypożyczalni dla Dorosłych od 14.04 do 29.04.2015 r. w godzinach otwarcia działu. Serdecznie zapraszamy.

Galeria:

Kliknij w miniaturkę, aby powiększyć