Obchody Światowego Dnia Książki

Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich przypadający 23 kwietnia 2015 r., to bardzo ważne wydarzenie zarówno dla bibliotek, jak i księgarń, dlatego też pracownicy Oddziału dla Dzieci zorganizowali zajęcia związane z promocją czytelnictwa wśród najmłodszych. To właśnie książka dostarcza nowych wiadomości, wzbogaca słownictwo, wzbudza zainteresowania i ciekawość świata, ale także pomaga zrozumieć siebie i innych. Dlatego takie ważne jest, aby czytać dzieciom oraz zachęcać je do czytania.

Zbiorowe zdjęcie

W spotkaniu wzięli udział uczniowie klasy I a i b Szkoły Podstawowej Nr 4 w Morągu. Podczas zajęć dzieci uczestniczyły w turnieju wiedzy o książce, mogły także wykazać się znajomością baśni i bajek. Wierszowane zmagania, to świetna okazja zarówno do wykazania się umiejętnościami recytatorskimi, jak również odgadywania tytułów wierszy. Podczas konkursu komiksowego zadaniem reprezentantów klas było narysowanie swojego ulubionego bohatera bajki, a także zachęcenie innych do przeczytania ich przygód. Wspaniałą i emocjonującą propozycją była zabawa ruchowa “Rybak i rybka”.

Na zakończenie ponad dwugodzinnej świetnej zabawy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy, a także upominki w postaci kolorowych książek, naklejek i cukierków ufundowanych przez Księgarnię Wiedza w Morągu.

Galeria:

Kliknij w miniaturkę, aby powiększyć