Czeskie opowieści w Oddziale dla Dzieci

W Oddziale dla Dzieci odbyły się ferie zimowe trwające od 2.02 do 6.02.2015 r. w godz. 10:00 – 13:00, przeznaczone były dla dzieci w wieku od 6 do 13 lat. W tym roku hasłem przewodnim były “Czeskie opowieści”, podczas których dzieci zapoznały się z historią oraz obyczajami panującymi w Czechach. Każdego dnia dzieci miały możliwość odkrywania różnych ciekawostek związanych z legendami oraz bajkami czeskimi, wykonując przy tym niezwykłe ilustracje związane z legendą o Libuszy. Ponadto tworząc wspaniałe makiety mieli możliwość zapoznania się z architekturą starego miasta praskiego. Dzieci uczestniczyły w różnych warsztatach plastycznych, stwarzając figurkę wybranej postaci mając do dyspozycji plastelinę, modelinę, czy magiczny piasek, który wzbudził dużo emocji. Nawiązując do bajki “Przygody Rozbójnika Rumcajsa” wykonały charakterystyczne elementy stroju, a także postaci, czyli dziewczęta – korale dla Hanki oraz chłopcy – brodę Rumcajsa. Nadzwyczajnym przeżyciem okazał się także występ aktorów z Krakowa przedstawiających spektakl, w trakcie którego artyści w zabawny sposób angażowali dzieci do aktywnego udziału w występie.

Ostatni dzień wypełniony był różnorodnymi konkursami, turniejami wiedzy oraz zabawami ruchowymi i integracyjnymi. Na zakończenie ferii każdy uczestnik otrzymał dyplom oraz wspaniały upominek w formie książki. Wszystkich uczestników uwieczniono na pamiątkowym zdjęciu. Wszystkie prace wykonane podczas ferii można podziwiać w Oddziale dla Dzieci do końca lutego.

Wszystkim uczestnikom ferii dziękujemy za wspólnie spędzony czas oraz zachęcamy do skorzystania ze zbiorów nawiązujących do literatury czeskiej dostępnej w Oddziale dla Dzieci.

Galeria:

Kliknij w miniaturkę, aby powiększyć