Zakończenie projektu „Remont i wyposażenie Miejskiej Biblioteki Publicznej w Morągu”

Porównanie sali wielofunkcyjnej

bibl+Projekt został zrealizowany w ramach Programu Wieloletniego Kultura+ Priorytet Biblioteka+ Infrastruktura bibliotek ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z budżetu państwa.

Kwota dofinansowania: 167 173,00 zł.

Całkowity koszt realizacji zadania: 266 858,83 zł

Termin realizacji: 01.07.2013 r. – 31.12.2014 r.

Głównym celem projektu było wyrównanie dostępu do dóbr i usług kultury społeczeństwa lokalnego, ze szczególnym uwzględnieniem współpracy z organizacjami pozarządowymi, instytucjami oświaty oraz nieformalnymi grupami.

Projekt “Remont i wyposażenie Miejskiej Biblioteki Publicznej w Morągu” polegał na poprawie warunków funkcjonowania Miejskiej Biblioteki Publicznej im. K. I. Gałczyńskiego w Morągu i efektywności jej zarządzania poprzez przeprowadzenie szeregu działań mających wpływ na poprawę infrastruktury.

W ramach przedsięwzięcia wyremontowano 242,52 m2 powierzchni użytkowej, zakupiono 121 szt. wyposażenia, w tym sprzęt elektroniczny, AGD, meble. Realizacja projektu pozwoliła na wprowadzenie nowych usług w morąskiej bibliotece, dzięki czemu poszerzyła się znacznie oferta kulturalna dla różnych odbiorców, zarówno zróżnicowanych pod względem wiekowym jak i zainteresowań. Dla miłośników kina został założony Klub Filmowy “Movie się”, pasjonaci literatury mają swoje miejsce w Literackim Klubie i Dyskusyjnym Klubie Książki. Seniorzy z Uniwersytetu Trzeciego Wieku systematycznie przychodzą na wykłady, spotykają się z ekspertami, ćwiczą tai chi, prezentują swoje pasje, uczą się języków obcych, uczęszczają na warsztaty gdzie posługują się najnowszymi technologiami. Młodzież z pobliskich szkół przychodzi na próby, gdzie przygotowują swoje występy na różne okazje. Recytują, śpiewają, wcielają się w swoje role. To tu dzieci i młodzież mogą zagrać w gry na Xbox z czujnikiem ruchu Kinect, nie tylko ze swoimi rówieśnikami, ale również z rodzicami. To wszystko dzieje się w nowej Sali, która nie bez przyczyny została nazwana wielofunkcyjną.

Nowa przestrzeń stała się inspiracją zarówno dla bibliotekarzy jak i mieszkańców Morąga. Jest tu i edukacja i rozrywka, jest to miejsce otwarte, bez barier, z którego chętnie korzystają organizacje pozarządowe skupiające ludzi o różnych pasjach i zainteresowaniach.

Zapraszamy do obejrzenia filmu z realizacji projektu oraz dokumentacji fotograficznej.

Galeria: