Wernisaż wystawy “Komiksowe szaleństwo”

W dniu 1 grudnia 2014 r. w Wypożyczalni dla Dorosłych odbył się wernisaż wystawy prac pokonkursowych pt. “Komiksowe szaleństwo”. Autorami eksponowanych prac jest młodzież z Gimnazjum Nr 1 i Gimnazjum Nr 2 w Morągu.

Konkurs i wystawa to jedno z wielu działań realizowanych w ramach programu “Zakup nowości wydawniczych do bibliotek publicznych zgodnie z potrzebami partnerskich bibliotek szkolnych” Priorytet 2. Prace można było podziwiać do 12.12.2014 r. w Wypożyczalni dla Dorosłych (I piętro).

Celem konkursu było rozwijanie zdolności twórczych młodzieży oraz możliwość prezentacji i popularyzacji twórczości literacko-plastycznej w postaci komiksu.

Komisja konkursowa obradująca w dniu 27.11.2014 oceniła prace i przyznała następujące nagrody:

I miejsce – Pola Kobryń,
II miejsce – Katarzyna Dutkowska,
III miejsce – Basia Borysewicz.

Dodatkowo została przyznana Nagroda specjalna Dyrektora MBP w Morągu, którą otrzymała Aleksandra Szuba.

Laureatom gratulujemy,
a pozostałym uczestnikom dziękujemy za udział w konkursie.

Działanie zostało zorganizowane w ramach projektu: “Zakup nowości wydawniczych do bibliotek Priorytet 2 – Zakup nowości wydawniczych do bibliotek publicznych zgodnie z potrzebami partnerskich bibliotek szkolnych”, które zrealizowano ze środków finansowych Biblioteki Narodowej w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.