Spotkanie tematyczne dla dzieci „Ptasie wędrówki”

“Ptasie wędrówki” – to kolejne spotkanie w ramach akcji czytelniczej Zaczytaj się…! Uczniowie ze Szkoły Podstawowej Nr 4 w Morągu mieli możliwość uczestniczenia w zajęciach, które poprowadziła Alina Rodziewicz z Zespołu Parków Krajobrazowych Pojezierza Iławskiego i Wzgórz Dylewskich. Dzieci poznały gatunki ptaków, cechy ich wyglądu, a także podział ptaków na migrujące i zimujące w naszym kraju. Informacje te uczestnicy wykorzystali podczas atrakcyjnych zabaw, które wzbudzały wiele pozytywnych emocji. Nawiązując do miejsca spotkania dzieci miały możliwość wysłuchania wiersza Sójka Jana Brzechwy w wykonaniu gościa. Wiele ciekawostek, którymi podzieliła się Alina Rodziewicz można również znaleźć w bogato ilustrowanych książkach popularnonaukowych dostępnych w Oddziale dla Dzieci.

Działanie zostało zorganizowane w ramach projektu: “Zakup nowości wydawniczych do bibliotek Priorytet 2 – Zakup nowości wydawniczych do bibliotek publicznych zgodnie z potrzebami partnerskich bibliotek szkolnych”, które zrealizowano ze środków finansowych Biblioteki Narodowej w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.

Kliknij w miniaturkę, aby powiększyć