Rozstrzygnięcie konkursu – „Nowe przygody Plastusia”

W dniu 17 października odbyło się uroczyste rozdanie nagród w konkursie plastycznym zorganizowanym przez Oddział dla Dzieci. W ten sposób uczciliśmy i przypomnieliśmy autorkę znanych utworów m.in. Plastusiowy pamiętnik, Rogaś z Doliny Roztoki, czy Kajtkowe przygody, która obchodzi 120 rocznicę urodzin. W konkursie wzięło udział 106 dzieci z przedszkoli i szkół podstawowych. Mali artyści odebrali dyplomy i nagrody za pomysłowe, twórcze oraz barwne prace zainspirowane twórczością pisarki. Gratulujemy wszystkim dzieciom za udział w konkursie. Wystawę pokonkursową będzie można zwiedzać do 10 listopada w Oddziale dla Dzieci.

Komisja konkursowa w składzie przewodnicząca komisji – Melania Witkowska oraz członkowie komisji Helena Gołaszewska i Iwona Madej postanowiły przyznać następującym osobom nagrody:

Kategoria I
miejsca I – Kamila Malec (S.P. Słonecznik), Julia Plichta (S.P. Nr 4)
miejsce II – Szymon Marciniak (Przedszkole Nr 6), Kornelia Kilian (Przedszkole Nr 6)
miejsce III – Pola Rutkowska (Przedszkole Nr 6), Nicola Karasek (S.P. Słonecznik)

Wyróżnienia: Dominik Rykaczewski (S.P. Nr 4), Marta Malec (S.P. Słonecznik), Katarzyna Krugła (S.P. Nr 4), Anna Pawlukiewicz (Jedyneczka), Malwina Dąbkowska (Przedszkole Nr 6), Hanna Głód (Przedszkole Nr 6), Gabriela Jakubowska (Przedszkole Nr 6)

Kategoria II
miejsce I – Oliwia Terpińska (MDK)
miejsce II – Otylia Nowak (MDK)
miejsce III – Magdalena Grobis (MDK), Laura Kosiniak (Klub Wojskowy)

Wyróżnienia: Fabian Pych (S.P. Bramka), Karolina Terpińska (MDK), Bartosz Turski (S.P. Słonecznik)

Kategoria III
miejsce I -Wiktoria Cołoś (Klub Wojskowy)
miejsce II – Emilia Obniska (MDK)
miejsce III – Paulina Pawlukiewicz (MDK)

Wyróżnienie: Gabriela Rowicka (Klub Wojskowy)

Kliknij w miniaturkę, aby powiększyć

Działanie zostało zorganizowane w ramach projektu: “Zakup nowości wydawniczych do bibliotek Priorytet 2 – Zakup nowości wydawniczych do bibliotek publicznych zgodnie z potrzebami partnerskich bibliotek szkolnych”, które zrealizowano ze środków finansowych Biblioteki Narodowej w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.