Biblioteka w Morągu odznaczona orderem „Zasłużony dla Kultury Polskiej”

W dn. 22.10.2014 r. w Miejskiej Bibliotece Publicznej im. K. I. Gałczyńskiego w Morągu odbyła się uroczystość z udziałem Wiceministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego – Piotra Żuchowskiego w związku z nadaniem MBP w Morągu Odznaki Honorowej “Zasłużony dla Kultury Polskiej”, dodatkowo Dyrektor Biblioteki – Elżbieta Dziubińska otrzymała Nagrodę Specjalną za zasługi dla kultury polskiej, zwłaszcza dla rozwoju instytucji kultury.

W uroczystości wzięli udział również: Burmistrz Morąga, przedstawiciele Rady Miejskiej, dyrektorzy instytucji oświaty, kultury, prezesi organizacji pozarządowych, sponsorzy oraz lokalne media. Podczas uroczystości Wiceminister Piotr Żuchowski podkreślił zmieniającą się rolę bibliotek publicznych we współczesnym świecie, podając jako przykład morąską bibliotekę. Szczególną uwagę zwrócił na nowoczesne technologie w bibliotece, rozwój infrastruktury, nowe usługi i różnorodność zbiorów a także rolę zespołu bibliotecznego. To dzięki nim biblioteka zbliża ludzi o różnych pasjach i zainteresowaniach, to miejsce nie tylko dla miłośników książek, ale również kina, muzyki, fotografii i malarstwa, a wszelkie zmiany jakie zachodzą wynikają z potrzeb jej użytkowników. Na koniec spotkania zaprezentowano jedno z ostatnich przedsięwzięć MBP w Morągu: “Bibliotekarz – zawód glamour!”, pokazując bibliotekarzy w innej odsłonie, w celu przełamania stereotypowego postrzegania zawodu bibliotekarza.

Kliknij w miniaturkę, aby powiększyć