Zaczytaj się w bajkach i legendach

W ramach akcji czytelniczej “Zaczytaj się …!” w Oddziale dla Dzieci 24 września 2014 r. o godz. 9:00 odbyły się zajęcia, w których wzięły udział dzieci ze Szkoły Podstawowej Nr 4 w Morągu. Działanie to miało na celu promocję bajek i legend warmińskich, a jednocześnie zachęcenie dzieci do aktywności czytelniczej.

W trakcie spotkania uczniowie mieli możliwość wysłuchania Legendy o św. Jakubie oraz rozpoznawania zabytków i innych ciekawych miejsc Olsztyna. Zaprezentowane zostały fragmenty książki “Miasto Bajek” autorstwa Agaty Grzegorczyk- Wosiek, które w sposób poetycki opisywały to piękne i wyjątkowe miasto. Dodatkową atrakcją było zwiedzanie wystawy ilustracji Edwarda Ratuszyńskiego oraz odnajdywanie przez dzieci odpowiedniego obrazu w nawiązaniu do fragmentu danego wiersza. Na zakończenie wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe przypinki, zakładki oraz książeczki związane z historią Olsztyna i naszego regionu.

Zachęcamy do zapoznania się z legendami i bajkami
dostępnymi w Oddziale dla Dzieci

Działanie zostało zorganizowane w ramach projektu “Zakup nowości wydawniczych do bibliotek Priorytet 2 – Zakup nowości wydawniczych do bibliotek publicznych zgodnie z potrzebami partnerskich bibliotek szkolnych”, które zrealizowano ze środków finansowych Biblioteki Narodowej w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.

Galeria:

Kliknij w miniaturkę, aby powiększyć