Wystawa „Kobieta w malarstwie”

Miejska Biblioteka Publiczna w Morągu prezentowała wystawę malarstwa Zofii Świat. Na wystawie zgromadzono 22 obrazy. Były wśród nich zarówno akryle, akwarele jak i olejne i pastele. Motywem przewodnim była kobieta. Prace były prezentowane do 15 października 2014 r. w galerii Wypożyczalni dla Dorosłych. Oprócz obrazów artystka zaprezentowała również biżuterię swojego autorstwa wykonaną m. in. ze szkła weneckiego, akrylu i kamieni półszlachetnych.

ZOFIA ŚWIAT – Mieszkanka Morąga urodzona w Szczebrzeszynie. Z wykształcenia inżynier rolnik. Malarstwem interesuje się od dziecka.

Jej prawdziwa przygoda z malarstwem zaczęła się po przejściu na emeryturę, kiedy to od stycznia 2005 roku została uczestniczką sekcji malarstwa przy Uniwersytecie III Wieku w Olsztynie, pod kierunkiem świetnego artysty plastyka Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego dr Tadeusza Brzeskiego. Tu doskonaliła akwarelę, jedną z najtrudniejszych technik malarstwa oraz inne techniki. Od 2007 roku w Galerii Ratuszowej w Morągu prowadzi zajęcia plastyczne przy UTW, a także jest współorganizatorką różnych wystaw.

Wernisaż wystawy odbył się 16 września o godz. 17:00 w Wypożyczalni dla Dorosłych. Podczas spotkania z autorką goście mogli zakupić obrazy i biżuterię.

Galeria:

Kliknij w miniaturkę, aby powiększyć