Ferie letnie w Oddziale dla Dzieci

Ferie w Oddziale dla Dzieci

Zakończyliśmy ferie letnie w Oddziale dla Dzieci, które przebiegały pod hasłem przewodnim “Odlotowe wynalazki”. W czasie trzech tygodni od 7 do 25 lipca 2014 r. przygotowane były trzy cykle zagadnień związanych z wynalazkami i okryciami. W zajęciach wzięło udział 46 dzieci w różnych wieku. Uczestnicy ferii mieli możliwość poznania wielu ciekawych informacji na temat dźwięku, sposobu przekazywania informacji, poznały także etapy i sposoby utrwalenia obrazu oraz pisma.

Grupowe zdjęcie

Dzieci miały możliwość wykazania się inwencją twórczą oraz artystyczną wykonując różnorodne działania m.in. autorski plakat ulubionego filmu, książki lub wydarzenia, tworzyły graficzne portrety innych osób, pisały także historię oraz stworzyły szablony, które zaprezentowały w formie teatru cieni. Wykonując telefony sznurkowe, obsługując rzutnik przeźroczy, a także teatrzyk Kamishibai integrowali się i współpracowali z innymi dziećmi bawiąc się, doświadczając i eksperymentując. Dodatkowym urozmaiceniem spotkań byli zaproszeni goście, tj. muzyk, artyści z teatru z Krakowa oraz profesor Proton z Akademii Nauki z Olsztyna.

Gra aktorska

Uczestnicząc w konkursach i quizach dzieci zdobyły wiele fantastycznych nagród w postaci książek, gadżetów szkolnych oraz słodyczy. Na zakończenie każdy z uczestników otrzymał pamiątkowy dyplom, a efekty ich pracy można podziwiać przez całe wakacje w formie wystawy w Oddziale dla Dzieci.

Galeria:

Kliknij w miniaturkę, aby powiększyć