Znają się na finansach!

Ludzie na kursie

25 mieszkańców Morąga wie już, jak zarządzać domowymi finansami i jak założyć elektroniczne konto w banku. To efekt kursu, który ukończyli 18 czerwca 2014 r. w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Morągu.

Kurs był skierowany do osób po 50. roku życia. Składał się z pięciu spotkań, podczas których uczestnicy odkrywali tajniki wiedzy ekonomicznej pod kierunkiem bibliotekarzy, przygotowanych do przeprowadzenia kursu podczas szkoleń. Dowiedzieli się, między innymi jak racjonalnie planować wydatki, w jaki sposób bezpiecznie robić zakupy przez Internet, jak posługiwać się e-kontem i na co zwrócić uwagę biorąc kredyt lub decydując się na założenie lokaty.

Biblioteka zrealizowała szkolenie dzięki udziałowi w trzeciej edycji projektu “O finansach w bibliotece”, prowadzonej przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego. Projekt był realizowany z Narodowym Bankiem Polskim w ramach programu edukacji ekonomicznej. Zakwalifikowała się do niej jako jedna ze 113 placówek z małych miejscowości z całej Polski.

Cieszę się, że mogłam poprowadzić taki kurs ponownie. Każde spotkanie było sympatyczne, panowała miła, przyjacielska atmosfera i nigdy nie zabrakło w uczestnikach zaangażowania do intensywnej pracy oraz sumienności i wytrwałości. Jestem dumna, że mogłam poprowadzić ten kurs właśnie dla tych osób. Są wyjątkowi i współpraca z nimi to czysta przyjemność – mówi Joanna Farulewska, koordynator projektu.

Według badań przeprowadzonych przez Narodowy Bank Polski (“Postawy i zachowania finansowe osób powyżej 55. roku życia z uwzględnieniem płatności bezgotówkowych”, NBP, 2012), tylko co czwarty mieszkaniec Polski powyżej 55. roku życia korzysta z bankowości elektronicznej, a jedynie 17% osób z tej grupy wiekowej płaci przez Internet rachunki.
Logo NBP frsi
projekt

Galeria:

Kliknij w miniaturkę, aby powiększyć