Zlot moderatorów DKK w Olsztynie

Moderatorzy Dyskusyjnych Klubów Książki z województwa warmińsko – mazurskiego, co roku spotykają się na Zlocie, który organizowany jest przez Wojewódzką Bibliotekę Publiczną w Olsztynie. Z morąskiego klubu udział wzięły Ewa Kośnik – Dąbkowska oraz Elżbieta Duch. Podczas pierwszego dnia (11-06-2014) dowiedzieliśmy się o planach związanych z funkcjonowaniem programu Dyskusyjnych Klubów Książki, którego inicjatorem jest Instytut Książki. Następnie Marcin Skrabka – kierownik projektu Czeskie Klimaty przybliżył autorów współczesnej literatury czeskiej oraz słowackiej w Polsce.

Grupowe zdjęcie

Uwieńczeniem dnia było spotkanie autorskie z Mariuszem Szczygłem, podczas którego dowiedzieliśmy się wiele ciekawostek związanych z życiem osobistym pisarza, jego twórczością szczególnie tą poświęconą historii i kulturze Czech, która jest mu bardzo bliska. Zdradził także wiele zabawnych epizodów związanych z pracą reportera oraz kulisy powstawania dwutomowej Antologii polskiego reportażu XX wieku.

W ostatnim dniu zlotu (12-06-2014) poruszane były kwestie związane z działalnością DKK, czyli co się działo w 2013 roku i jakie są plany na rok 2014. Podczas spotkania była możliwość zaprezentowania swojego klubu, podzieleniem się najciekawszym spotkaniem autorskim oraz najciekawszą książką przeczytaną w ramach projektu DKK.

Galeria:

Kliknij w miniaturkę, aby powiększyć