Bibliotekarz – zawód glamour

Czy zawód bibliotekarza jest nadal postrzegany jako staromodny? Czy bibliotekarz nie może być trendy? Po obejrzeniu przygotowanego materiału zmienicie raz na zawsze zdanie.

Według nas jest to zawód atrakcyjny, a czytanie książek jest modne. Udowodniliśmy, że bibliotekarze są glamour organizując profesjonalną sesję zdjęciową bibliotekarzy i pracowników z MBP w Morągu, której efektem była wystawa zdjęć. Wernisaż odbył się 14 maja 2014 roku, w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Morągu podczas uroczystych obchodów Powiatowego Dnia Bibliotekarza (przejdź do galerii). Ideą spotkania było promowanie książki w sposób nietradycyjny, jak również łamanie stereotypu, krążącego wśród społeczności, na temat zawodu bibliotekarza.


Kulisy sesji zdjęciowej

Sesja zdjęciowa była dla nas wielkim przeżyciem. Przygotowania do niej trwały cały miesiąc, a sama realizacja 2 dni. Plan zdjęciowy mieścił się we wnętrzach biblioteki. Do współpracy zaprosiliśmy fotografa Huberta Kalinowskiego (www.hubertkalinowski.pl), stylistki, fryzjerki oraz makijażystki. Każdy z pracowników przeżył metamorfozę i poczuł się jak prawdziwy model.

Wystawę można było obejrzeć w Wypożyczalni dla Dorosłych Miejskiej Biblioteki Publicznej w Morągu do 15.07.2014 r.

Galeria:

Kliknij w miniaturkę, aby powiększyć