Morąg czytał po raz drugi!

Poniedziałek, 28.04.2014r minął pod hasłem “Morąg Czyta”. Był to już drugi maraton czytelniczy, w którym morążanie mogli, na placu przed kinem, publicznie odczytać fragment swej ulubionej książki. Organizatorami imprezy byli Miejska Biblioteka Publiczna w Morągu i Zespół Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Morągu.

W organizacji przedsięwzięcia pomogli nam Morąski Dom Kultury, internetowy portal informacyjny MediaGroupInfo oraz Księgarnia “Wiedza”, która ufundowała wszystkim czytającym książki w podziękowaniu za udział w akcji.

Maraton, tradycyjnie już, rozpoczął Burmistrz Morąga, Tadeusz Sobierajski. Łącznie na ulicach Morąga zabrzmiało 30 fragmentów książek. Czytali przedstawiciele placówek oświatowych, lokalni przedsiębiorcy, sportowcy oraz uczniowie z okolicznych szkół i bibliotekarki.

Dodatkowymi atrakcjami były kiermasze: książki, sprzętu komputerowego oraz rękodzieła artystycznego autorstwa bibliotekarki Heleny Ged. Dochód ze sprzedaży przeznaczono na nowości książkowe do MBP w Morągu. Dla wszystkich czytających i słuchających została przygotowana przez Zespół Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Morągu grochówka.

Dziękujemy wszystkim za pomoc w organizacji II Maratonu Czytelniczego i zapraszamy za rok.

Galeria:

Kliknij w miniaturkę, aby powiększyć