Ferie zimowe – “W Plastusiowej Krainie”

W tym roku ferie zimowe zostały przygotowane przez pracowników Oddziale dla Dzieci pod hasłem przewodnim “W Plastusiowej krainie”. Staraliśmy się poprzez zabawę dostarczyć uczestnikom ferii ciekawych informacji. Tym razem dzieci zapoznały się z historią Krysi i Plastusia oraz poznały obraz szkoły z dawnych lat, który bardzo różni się od współczesnego. Ponadto poznały historię papieru oraz pisma na przestrzeni wieków. Dodatkową atrakcją były zajęcia teatralne, podczas których dzieci wykazały się swoją kreatywnością i wyobraźnią podczas wspólnego przedstawienia teatralnego.

Uczestnicząc w warsztatach plastycznych dzieci miały możliwość wykonania plastelinowego ludzika według własnej inwencji twórczej, natomiast warsztaty literackie pobudziły ich wyobraźnię, gdyż stworzyły własne scenariusze w oparciu o głównego bohatera, czyli Plastusia. Dzieci miały także okazję poznania trudnej sztuki kaligrafii i niepowtarzalną możliwość pisania dawnymi przyborami piśmienniczymi, tj. piórem gęsim, stalówką oraz piórkiem, młodsze natomiast wykonywały pieczątki z ziemniaków. Zajęcia wzbudziły entuzjazm i radość uczestników. Dodatkową atrakcją było własnoręczne tworzenie fantastycznych pamiętników, które każdy mógł zabrać do domu w celu zapisania w nich swoich tajemnic. Podczas warsztatów teatralnych dzieci podzielone na grupy zajęły się wykonaniem kostiumów, scenografii i kukiełek w celu zaprezentowania wymyślonej historii pozostałym dzieciom w formie przestawienia teatralnego. Wszyscy z nieukrywana radością oglądali przygotowane wcześniej scenki, które wzbudziły zarówno podziw, jak i uśmiech.

Dzięki powyższym działaniom uczestnicy ferii spędzili wolny czas w sposób twórczy i kreatywny, jak również mieli możliwość zaprezentowania swoich talentów, zdolności oraz poprzez pracę w grupach bardziej zintegrowali się ze współuczestnikami ferii. Każdego dnia towarzyszyły im różnorodne zabawy i konkursy, a na zakończenie ferii każdy uczestnik otrzymał dyplom oraz wspaniały upominek w formie książki. Wszystkich uczestników uwieczniono na pamiątkowym zdjęciu.

W imieniu wszystkich dzieci składamy serdeczne podziękowanie
Pełnomocnikowi Burmistrza Morąga ds. Profilaktyki i Rozwiązywania
Problemów Alkoholowych Pani Agnieszce Małeckiej
.

Galeria:


Kliknij w miniaturkę, aby powiększyć