Wyprawy w obiektywie

Od 20.12.2013 w Wypożyczalni Dla Dorosłych prezentowaliśmy wystawę fotografii pod tytułem “Wyprawy Jarosława Nowackiego”.

Autor – Jarosław Nowacki – żeglarz, fotograf (drugie pokolenie fotografów olsztyńskich). Od 8 roku życia żeglował w KM LOK w Olsztynie, pierwsze rejsy morskie odbył na jachcie Dar Olsztyna. W 1999 r. jako pierwszy olsztynianin opłynął dwukrotnie przylądek Cape Horn na Zawiszy Czarnym oraz odwiedził stację antarktyczną im. Henryka Arctowskiego. W 2001 r. na żaglowcu Oceania dopłynął na Spitsbergen, był na całorocznej stacji arktycznej Polskiej Stacji Polarnej Horsund im. Stanisława Siedleckiego. W latach 2002-2004 brał udział we wszystkich rejsach Zawiszy Czarnego opływając wielokrotnie Europę. Jako zawodowy marynarz pływał po Zatoce Perskiej i wokół Afryki. W czerwcu 2010 r. na jachcie Gedania po raz kolejny zawitał na Spitsbergen.

Fotografie wykonane podczas tych wypraw były prezentowane na wystawie do 13.02.2014 roku w godzinach otwarcia biblioteki.