Najlepiej prowadzone biblioteki w Polsce – sukces MBP w Morągu

W tym roku po raz trzeci Instytut Książki i “Rzeczpospolita” nagrodziły samorządy najbardziej zaangażowane w kulturalny rozwój swojej gminy. Docenieni zostali ci, dla których dobrze działająca biblioteka gminna jest najlepszym świadectwem dbałości samorządu o zapewnienie łatwego i bezpłatnego dostępu do kultury, wiedzy i nowych mediów.

foto1

25 listopada 2013 r. ogłoszono wyniki III edycji rankingu najlepiej prowadzonych bibliotek. Podczas gali nagrodzeni zostali przedstawiciele samorządów i bibliotek z pierwszej dziesiątki rankingu oraz liderów każdego z województw. Miejska Biblioteka Publiczna w Morągu z roku na rok zajmuje coraz wyższe miejsca. Tym razem zajęła 5 miejsce. Przyjęta metoda oceny bibliotek premiuje działania na rzecz jakości i komfortu obsługi czytelników, poziom czytelnictwa, liczbę kupowanych nowości i wydatki samorządu na utrzymanie placówki.

“Biblioteka jest najbardziej autentyczną instytucją kultury. Okazuje się, że najlepsze z nich prowadzone są wcale nie w tych gminach, które mają najwięcej pieniędzy, ale tam, gdzie władze rozumieją, jak ważne jest inwestowanie w kulturę” – wiceminister kultury Piotr Żuchowski.

foto3