Wystawa „Drogi do Niepodległej…”

Miejska Biblioteka Publiczna w Morągu w Wypożyczalni dla Dorosłych zaprezentowała wystawę pt.: “Drogi do Niepodległej”.

Ekspozycja ukazywała przekrojowo dzieje bezpośredniej walki o niepodległość w latach 1905-1921. Pokazano wysiłki wszystkich obozów politycznych, dążących do odbudowy Rzeczypospolitej oraz najważniejsze wydarzenia z tego okresu. Wysiłek zbrojny Polaków walczących w czasie I wojny światowej odejmował walki I Kompanii Kadrowej, Legionów Polskich, Legionu Puławskiego, I, II i III Korpusu Polskiego na Wschodzie i Armii Błękitnej.

Wystawę uzupełniały liczne fotografie, reprodukcje dokumentów oraz ilustracje p. Bohdana Wróblewskiego. Scenariusz wystawy: Jerzy Wągrodzki i Bohdan Wróblewski.