Niezwykły Książkobus

Zdjęcie grupowe dzieci trzymających balony, bibliotekarzy i opiekunów na tle książkobusa

Oddział dla Dzieci MBP w Morągu wraz z morąską księgarnią “Wiedza” przystąpił do akcji “Książkobus w naszym mieście” organizowanej przez Książnicę Polską we współpracy z wydawnictwem Media Rodzina. Nasza biblioteka dołączyła do grona 13 miejscowości z województwa warmińsko – mazurskiego, które odwiedził Książkobus. Celem akcji była promocja czytelnictwa wśród dzieci.

Po fantastycznych zmaganiach dzieci wraz z naszymi gośćmi rozpakowały tajemniczą kopułę, która pojawiła się w bibliotece. Okazało się, że były to przepięknie wydane książki, które otrzymaliśmy w darze, ich liczba była ogromna, gdyż przekroczyła 500 woluminów.

To nie koniec emocji, gdyż dzieci zaproszone zostały do wykonania na autobusie śladu swojej dłoni wraz z podpisem, jak również każdy z uczniów miał możliwość zajrzeć do środka magicznego autobusu, gdzie otrzymał książeczkę, zakładkę oraz balon. Niezwykłą atrakcją była postać, która wyłoniła się z książkobusu, a mianowicie słoń, towarzyszący nam podczas zabaw, z którym dzieci chętnie robiły pamiątkowe zdjęcia. Pożegnawszy Książkobus dzieci udały się na słodki poczęstunek.

Otrzymane książki zostały podzielone i przekazane do Biblioteki Szkolnej S.P. Nr 4 w Morągu, do filii bibliotecznych w Jurkach, Słoneczniku, Żabim Rogu, Bogaczewie. W Oddziale dla Dzieci także będzie można wypożyczyć owe książki, część z nich zostanie wykorzystana podczas działań organizowanych przez bibliotekę dla dzieci.

Bardzo serdecznie dziękujemy organizatorom akcji: Książnicy Polskiej oraz wydawnictwu Media Rodzina, naszym partnerom: Księgarni “Wiedza” w Morągu, Szkole Podstawowej Nr 4 w Morągu, Bibliotece Szkolnej S.P. Nr 4, dzieciom za wspólną zabawę oraz lokalnym mediom TV Morąg i Media Group Info za promocję akcji.

Galeria:

Kliknij w miniaturkę, aby powiększyć