Wakacje w Oddziale dla Dzieci

Plakat zapraszający na ferie z planem zajęć

“Morskie ekspedycje” – pod takim hasłem odbywały się ferie letnie przygotowane przez pracowników Oddziału dla Dzieci MBP w Morągu. Uczestnicy ferii mieli możliwość odkrywać nieznane lądy, poznając takich podróżników jak Krzysztof Kolumb, czy Marco Polo. Dzieci tworzyły dziennik pokładowy, jak również wyruszyły w wirtualną podróż przygotowując niezwykłe prezentacje wybranych krajów.

Dzieci na flipcharcie prezentują swoją pracę

W drugim tygodniu odkrywaliśmy skarby, czyli przybliżyliśmy dzieciom historię rzeczy codziennego użytku, jak grzebień, żelazko, nóż, czy telefon, co wzbudziło wielkie zainteresowanie słuchaczy. Dzieci w grupach przygotowywały scenariusze przygód, które mogłyby wydarzyć się na bezludnej wyspie, jak również wykonały grę planszową. Pisaliśmy przepiękne listy, które zostały zamknięte w butelkach ozdobionych własnoręcznie przez dzieci.

Zdjęcie grupowe dzieci trzymających w górze pirackie bandery

Ostatni tydzień biblioteka przeistoczyła się w piracką banderę. Dzieci poznały historię, zwyczaje oraz sylwetki najokrutniejszych piratów. Tworzyliśmy kodeks pirata, jak również każdy wykonał flagę swojego statku. Bitwa wiedzy wzbudziła wiele emocji, gdyż każda z bander za poprawna odpowiedź zdobywała dla swojej grupy złote monety, które oczywiście później sprawiedliwie zostały podzielone i zjedzone. Atrakcją na zakończenie ferii było malowanie tatuaży oraz uczta piracka. Uczestnicy ferii otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz upominki za niezwykłe zaangażowanie w trakcie zajęć.

Zdjęcie grupowe dzieci trzymających dyplomy

W czasie ferii gościliśmy Agnieszkę Dzwonkowską, która przybliżyła dzieciom podwodny świat oraz zasady bezpiecznego nurkowania. O swojej pasji do żeglarstwa opowiedział Cezary Brędowski, zdradził nam, że wszystko zaczęło się w bibliotece, gdyż bardzo lubił czytać powieści przygodowe. Z Radia Mazury przybyła do nas Anna Brędowska, która ukazała tajniki funkcjonowania radia oraz przygotowała niesamowitą niespodziankę, były to pozdrowienia oraz dedykacja piosenki na żywo dla uczestników ferii.

Za wsparcie naszego przedsięwzięcia serdecznie dziękujemy Pełnomocnikowi ds. Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych Pani Agnieszce Małeckiej oraz Panu Waldemarowi Czarnockiemu Prezesowi Paged Sklejka S.A.

Galeria:

Kliknij w miniaturkę, aby powiększyć