Zakończenie projektu „Modernizacja Miejskiej Biblioteki Publicznej w Morągu”

Odnowione pomieszczenie Wypożyczalni dla Dorosłych

W 2012 roku rozpoczęły się prace remontowe Miejskiej Biblioteki Publicznej w Morągu. Większość mieszkańców wiedziała co się w niej dzieje. Poczynając od łazienek, a kończąc na dachu, zmieniono wszystko co było z lat 70. Biblioteka zaczęła realizować projekt “Modernizacja Miejskiej Biblioteki Publicznej w Morągu”. Modernizacja realizowana była w ramach Programu Wieloletniego Kultura+ Priorytet Biblioteka+ Infrastruktura Bibliotek ze środków finansowych przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z budżetu państwa oraz Gminy Morąg.

Wykonanie projektu pozwoliło na poszerzenie oferty dla czytelników. Do grona użytkowników biblioteki dołączają osoby niepełnosprawne, które do tej pory miały utrudniony dostęp ze względu na brak windy, przewiduje się zwiększenie liczby korzystających z Oddziału dla Dzieci, matek z małymi dziećmi. Poprawa infrastruktury sprawiła, że biblioteka stała się bardziej przyjazna i bezpieczna zwłaszcza dla dzieci, osób starszych i niepełnosprawnych. Ponadto modernizacja ułatwiła realizację “Planu Rozwoju Miejskiej Biblioteki Publicznej w Morągu na lata 2010 – 2013”. Dzięki przeprowadzonej inwestycji Miejska Biblioteka Publiczna w Morągu spełnia wszystkie kryteria formalno-prawne Certyfikatu Biblioteka +.

26.02.2013 roku o godzinie 13:00, w morąskiej bibliotece miało miejsce uroczyste zakończenie owego projektu. Było nam niezmiernie miło gościć wielu przedstawicieli władz lokalnych, dyrektorów innych instytucji kulturalnych oraz oświatowych, wykonawców, projektantów, inspektorów oraz lokalne media. Swoją obecnością zaszczycili morąską bibliotekę również przedstawiciele Instytutu Książki, głównego operatora programu. Podczas spotkania został zaprezentowany film, ukazujący zmiany jakie zaszły po zrealizowaniu projektu. Zapierał on dech, budził śmiech i wywoływał łzy. Na koniec, gdy emocje już opadły, podczas poczęstunku goście wspominali jak kiedyś było w bibliotece a jak jest teraz… Imprezę uświetnił wernisaż wystawy pt. “Portret Kobiety” autorstwa Wandy Dziedziech.

Galeria:

Modernizacja biblioteki – przed i po

Kliknij w miniaturkę, aby powiększyć