Spotkanie autorskie z Bolesławem Urynem

Plakat spotkania autorskiego z Bolesławem Urynem, na plakacie okładka książki autora

Miejska Biblioteka Publiczna zorganizowała spotkanie autorskie z Bolesławem Urynem. W programie była promocja książki pt. “W świecie jurt i szamanów” – fascynująca opowieść o Mongolii – ojczyźnie Czyngis-chana i jego potomkach.

Autor z ogromną pasją przybliża czytelnikowi ten niezwykły kraj, łączy opisy współczesnej Mongolii z jej historią, zaznajamia z bogatą kulturą imperium. Zmierza się z utartymi i nieprawdziwymi opiniami o Mongolii i odkrywa tajemnice tej krainy. Opierając się na współczesnych ocenach, prezentuje “stepowy” punkt widzenia na kontrowersyjną postać Czyngis-chana. Przemierzamy z nim stepy, tajgę, góry i pustynie, odkrywamy tajemnicę budowy jurty. Poznajemy ludzi, zawsze gościnnych i serdecznych. Uczestniczymy w spływie łódką jedną z rwących rzek Mongolii. Chciałoby się na własne oczy zobaczyć niezmierzoną przestrzeń stepu, świat bez asfaltowych dróg, usłyszeć skrzypce końskie i śpiew khuumi…

Spotkanie odbędyło się 12 lutego 2013 r. o godzinie 16:00 w Czytelni dla Dorosłych Miejskiej Biblioteki Publicznej w Morągu.

Galeria:

Kliknij w miniaturkę, aby powiększyć