„Biblioteka” – rysunki satyryczne z XIII Międzynarodowego Otwartego Konkursu Satyrycznego

Jedna z prac konkursowych

Wypożyczalnia dla Dorosłych Miejskiej Biblioteki Publicznej w Moragu gościła wystawę prac z XIII Międzynarodowego Otwartego Konkursu na Rysunek Satyryczny pt. “Biblioteka” zorganizowanego przez Wojewódzką i Miejską Bibliotekę Publiczną im. C.K. Norwida w Zielonej Górze.

Na konkurs wpłynęły 743 prace 334 autorów z 51 krajów, wśród nich prace czołowych artystów polskich. Przewodniczącym Jury był polski artysta, satyryk Julian Bohdanowicz. Prace nadesłane na tą edycję konkursu w sposób dowcipny pokazują stereotypy, bolączki, ale i zalety bibliotek. Poprzednie edycje Konkursu były poświęcone różnym mediom: prasie, telewizji, radiu, wśród haseł znalazły się także “wino” czy “ochrona przed chłodem i upałem”.

Wystawa trwała od 16 maja do 4 czerwca 2012 r.