Uroczystość zakończenia warsztatów komputerowych

Uczestnicy warsztatów siedzą na krzesłach, wśród nich przedstawiciel władz samorządowych

W Oddziale dla Dzieci odbyła się uroczystość zakończenia warsztatów komputerowych dla osób wykluczonych 50+, które realizowane były w ramach pilotażowego projektu “Informacja dla obywateli – cybernawigatorzy w bibliotekach”“, do którego przystąpiła nasza biblioteka. W oficjalnej części imprezy składano podziękowania osobom, dzięki którym możliwe było przeprowadzenie warsztatów komputerowych dla seniorów oraz osób bezrobotnych. Całą uroczystość uświetniły przemowy Dyrektora MBP w Morągu oraz wiceburmistrza Andrzeja Kikoły, którzy jednomyślnie stwierdzili, że propozycja przeprowadzenia takiego szkolenia była potrzebna, gdyż okazało się, że bardzo wiele osób potrzebuje pomocy, wskazówek, aby móc obsługiwać komputer i sprawnie poruszać się w Internecie.

Podczas spotkania uczestnicy projektu oraz zaproszeni goście mieli możliwość obejrzenia relacji z przebiegu dwumiesięcznego szkolenia. Kursanci otrzymali pamiątkowy dyplom oraz płytę, na której znalazły się zdjęcia, film, jak również pomocne materiały warsztatowe. Z naszymi uczestnikami pożegnaliśmy się ciepło i serdecznie przy słodkim poczęstunku, zapewniając, że nasza biblioteka jest dla nich zawsze otwarta a pracownicy służą pomocą i kompetencją.

Logo Cybernawigatorzy w bibliotekach Logo Fundacji Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego Godło Ambasady USA w Warszawie

Kliknij w miniaturkę, aby powiększyć

Publikacja została sfinansowana ze środków pochodzących z darowizny Departamentu Stanu USA.
Zawarte w niej opinie, stwierdzenia i konkluzje wyrażają przekonania autora/autorów i niekoniecznie
odzwierciedlają stanowisko Departamentu Stanu USA