Projekt „Dziennikarze w akcji”

Plakat "Dziennikarze w akcji", w tle rysunek dziennikarza spisującego relację

W Oddziale dla Dzieci trwa realizacja projektu “Dziennikarze w akcji”, w którym uczestniczy 15 osobowa grupa młodzieży gimnazjalnej z terenu gminy Morąg. Młodzież cyklicznie uczestniczy w warsztatach dziennikarskich prowadzonych przez p. Magdalenę Spiczak – Brzezińską dziennikarza Gazety Wyborczej oddział w Olsztynie. Podczas zajęć młodzież poznaje tajniki tworzenia artykułów prasowych, przeprowadzania wywiadów, konstruowania lidu, selekcjonowania informacji.

Młodzież siedzi dookoła stołu

Odbyło się także spotkanie z członkiem Stowarzyszenia Dziennikarz Polskich p. Danielem Woronko, który opowiedział uczestnikom projektu o roli mediów we współczesnym świecie. Warsztaty te pozwoliły młodzieży zdobycie umiejętności podejmowania i prowadzenia dyskusji oraz formułowania swoich przekonań w kontakcie z innymi ludźmi.

Młodzież ogląda wystawę w Piwnicach Ratuszowych

Chcąc przybliżyć młodzieży historię i kulturę miasta oraz regionu odwiedziliśmy nowo otwartą Izbę Historyczną, gdzie w sposób bardzo ciekawy p. Mariusz Grunwald opowiedział uczestnikom projektu jak odczytywać historię zapisaną na zabytkowych kamienicach i murach miasta. Mieliśmy także możliwość obejrzenia oraz posłuchania muzyki wydobywającego się z zabytkowego patefonu.

O postępach w realizacji projektu będziemy informować na bieżąco poprzez naszą stronę internetową oraz lokalne media.

Koordynator projektu:
Ewa Kośnik-Dąbkowska – kierownik Oddziału dla Dzieci Miejskiej Biblioteki Publicznej w Morągu
Tel.: 89 757 11 37, e-mail: odd.morag@wbp.olsztyn.pl

Galeria:

Projekt realizowany w ramach Programu “Równać Szanse” Polsko – Amerykańskiej Fundacji Wolności administrowany przez Polską Fundację Dzieci i Młodzieży.