Poszukujemy WOLONTARIUSZY

Plakat zachęcający do wolontariatu, w tle ludzik utworzony z wyrazów

Miejska Biblioteka Publiczna w Morągu przystąpiła do projektu “Information of the people” (“Informacja dla obywateli”), który polega na wprowadzeniu w bibliotece usługi CYBERNAWIGATORA. Jednym z działań projektu jest zaangażowanie osób zainteresowanych wolontariatem dla biblioteki.

KOGO SZUKAMY?
  • Osoby chętnej do pomocy w opracowaniu i poprowadzeniu zajęć z podstaw informatyki (w systemie Mac OS) i obsługi Internetu dla osób wykluczonych cyfrowo. Zajęcia będą się odbywać co 2 tygodnie od lutego do kwietnia 2012r. Będziemy uczyć między innymi jak wyszukiwać informacji w Internecie, jak założyć pocztę elektroniczną, jak napisać CV i list motywacyjny za pomocą edytora tekstu, jak wyszukać ofertę pracy w Internecie.
  • Osoby chętnej do pomocy przy organizacji zajęć (organizacja cateringu, noszenie krzeseł itp.)
  • Osoby chętnej do pozowania, jako model w zajęciach fotograficznych.

CO MOŻE ZYSKAĆ WOLONTARIUSZ?
  • doświadczenie i kwalifikacje (tak cenne przy szukaniu pracy);
  • nowe umiejętności;
  • nowe kontakty.