Wystawa o prawie wyborczym „Masz głos, masz wybór”

Plakat, w tle cztery panie trzymają planszę z napisem "Kobiety na wybory!"

Wystawa “Masz głos, masz wybór” przedstawia podstawowe zasady związane z wyborami parlamentarnymi oraz informacje o nowych rozwiązaniach zapisanych w kodeksie wyborczym, które ułatwiają udział w głosowaniu osobom niepełnosprawnym i starszym. Odwiedzający bibliotekę będą mogli dowiedzieć się na przykład, jak zagłosować przez pełnomocnika, jak osoba niewidząca czy niedowidząca może samodzielnie oddać głos, ale też co się dzieje w lokalu wyborczym zanim zacznie się głosowanie.

Wierzymy, że wspólne działania ogólnopolskich organizacji pozarządowych i setek bibliotek publicznych rozsianych po całym kraju, mogą przynieść naprawdę pozytywne efekty, a w dłuższej perspektywie czasowej przyczynią się do wzmocnienia potencjału społeczeństwa obywatelskiego w naszym kraju.