Konkurs fotograficzny CATL

Starszy pan używa skanera

Miejska Biblioteka Publiczna w Morągu wzięła udział w konkursie, organizowanym w ramach projektu CATL. Polegał on na zrobieniu zdjęć ukazujących udział w projekcie najróżniejszych osób z środowiska lokalnego, współpracującego z biblioteką. Osoby te miały być ukazane w trakcie działania, np. podczas nagrywania relacji, skanowania dokumentów, zamieszczania pozyskanych materiałów w Internecie, swobodnej rozmowy, prezentowania własnych zbiorów czy opowiadania historii swojego życia lub z dowolnym przedmiotem wykorzystywanym podczas realizacji projektu, np. z dyktafonem, skanerem, aparatem, komputerem czy też ze starą fotografią, dokumentem, niezwykłym zbiorem, przedmiotem.

Starszy pan przy stoliku wśród regałów przegląda książki

Miejska Biblioteka Publiczna w Morągu wysłała zdjęcia, na których znajduję się zaprzyjaźniony z biblioteką, miłośnik i pasjonat historii Morąga i okolic, jak również uczestnik projektu CATL, pan Włodzimierz Lipka, podczas skanowania zdjęć z kolekcji “Morążanina” oraz przeglądania kronik Miasta i Gminy Morąg.

Autorem i pomysłodawcą zdjęć jest pracownik Czytelni dla Dorosłych – Paulina Kalinowska.
W nagrodę autorka zdjęcia otrzymała zaproszenie na Kongres Bibliotek w Warszawie.
Zdjęcia i komentarze konkursowe można zobaczyć na blogu CATL:blog.archiwa.org/662