Wystawa rzeźby Józefa Kuleszy

Rzeźba drewniana Józefa Kuleszy

Miejska Biblioteka Publiczna w Morągu organizowała wystawę Rzeźby Ludowej autorstwa Józefa Kuleszy. Prace prezentowane były w Galerii Wypożyczalni dla Dorosłych od 15.04 do 12.05.2011 r.

Józef Kulesza urodził się w 1910 roku. Jest twórcą Ludowym Warmii i Mazur. Swoją przygodę z rzeźbiarstwem rozpoczął w 65 roku życia. Brał udział w wielu jarmarkach, kiermaszach i konkursach m.in. w Bartoszycach, Sępopolu, Węgorzewie, Kętrzynie, Morągu, Biskupcu i Olsztynie.
W 1987 roku Józef Kulesza otrzymał dyplom honorowy od Ministra Kultury i Sztuki. Ponadto był wielokrotnie nagradzany. Otrzymał Odznakę Zasłużonego dla Warmii i Mazur. Jest również trzykrotnym zdobywcą Lauru Iławy: w latach 1981, 1983, 1999.

Serdecznie zapraszamy w godzinach otwarcia biblioteki.

Kliknij w miniaturkę, aby powiększyć