Lutz Hübner „Serce boksera”

Plakat spektaklu "Serce boksera"

Teatralna impreza na dobre wpisała się w kalendarz wydarzeń kulturalnych Miejskiej Biblioteki Publicznej w Morągu. Poprzednie edycje “Teatru…” cieszyły się tak ogromnym zainteresowaniem, że także w tym roku gościliśmy aktorów z Teatru im. Stefana Jaracza w Olsztynie.
Władysław Jeżewski i Marcin Kiszluk zaprezentowali sztukę “Serce boksera” autorstwa Lutza Hübnera.

 

Spotkanie odbyło się 24 maja 2010 r. o godzinie 16.00 w Czytelni dla Dorosłych Miejskiej Biblioteki Publicznej w Morągu.

* * *

“Serce boksera” – mądra, liryczna komedia młodego niemieckiego dramaturga o spotkaniu dwóch pokoleń. Starszy mężczyzna, niegdyś słynny bokser, jesień swego życia musi spędzić w domu opieki. Niepogodzony z taką perspektywą planuje ucieczkę. Celem jego podróży jest południowa Francja, gdzie mieszka przyjaciel z młodości.
Mężczyznę odwiedza młody malarz pokojowy. Traktuje go początkowo dość nonszalancko i z wyższością charakterystyczną dla bezczelnej młodości. Po pewnym czasie zaczyna jednak dostrzegać w “dziadku” człowieka z fantazją i ciekawym życiorysem. Między mężczyznami zawiązuje się nić sympatii, z upływem czasu coraz bardziej emocjonalnej, prowadzącej do “odlotowego” finału.