Komiks

13 maja 2011 roku w Wypożyczalni Dla Dorosłych odbył się kolejny wernisaż z cyklu “Ale sztuka!”. Po batiku i ceramice, tym razem tematem spotkania był komiks. Na 12 planszach umieszczono prace o różnej tematyce, stworzone przez młodzież Gimnazjów nr 1 i 2 w Morągu.

Na otwarciu wystawy byli to nie tylko twórcy komiksów ale i osoby zainteresowane tematem, opiekunowie uczniów. W sumie, bibliotekę odwiedziło około 60 osób . W miłej atmosferze i przy słodkim poczęstunku, uczestnicy imprezy mieli możliwość dokończenia każdej historii z czego skwapliwie korzystali. Młodzież chętnie opowiadała o procesie tworzenia komiksów i o swoich inspiracjach.

logo_prb2 alesztuka          logo_mbp_male

Kliknij w miniaturkę, aby powiększyć

Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego realizuje Program Rozwoju Bibliotek, który ma ułatwić polskim bibliotekom publicznym dostęp do komputerów, Internetu i szkoleń. Program Rozwoju Bibliotek w Polsce jest wspólnym przedsięwzięciem Fundacji Billa i Melindy Gates oraz Polsko – Amerykańskiej Fundacji Wolności.