Bajkowy Świat Dziecka

Wystawa zabawek wiszących na ścianie

Od 16 maja do 7 czerwca w Oddziale dla Dzieci Miejskiej Biblioteki Publicznej w Morągu można było obejrzeć wystawę zabawek wykonanych przez uczestników Warsztatów Terapii Zajęciowych w Morągu. Prace inspirowane były znanymi postaciami bajkowymi. Na wystawie oglądać można było około 150 zabawek, zarówno miękkich – z płócien, sztucznych futerek, jak i twardych – z drewna, a także materiały dekoracyjne i użytkowe do pokoju dziecięcego.

Zaprezentowane prace były pełne kolorów, słońca, wprowadzają w pogodny nastrój. Ich czar i magia wynika z tego, iż niebyły one wytworem masowej produkcji, lecz zachowały indywidualny wyraz nadany ręką wykonawcy. Każda z osób zaangażowanych na różnym poziomie wykonania pracy, pozostawiła w niej cząstkę swej duszy i osobowości, co sprawia, że wszystkie wyroby mają unikalny wygląd i charakter.

Kliknij w miniaturkę, aby powiększyć