„Niesamowite opowieści o Morągu”

Plakat "Niesamowite opowieści o Morągu"

W Oddziale dla Dzieci trwa realizacja projektu, pt. “Niesamowite opowieści o Morągu”, w którym uczestniczą dzieci z klas IV a i b ze Szkoły Podstawowej Nr 4 w Morągu.

Do tej pory przeprowadzono kilka działań, których celem było przybliżyć dzieciom historię miasta. Odbyły się m.in. zajęcia z Panem Mariuszem Grunwaldem z Morąskiego Bractwa Historycznego Mawrin, zorganizowano spotkanie z Uniwersytetem Trzeciego Wieku podczas, którego Pani Elżbieta Duch opowiedziała uczestnikom projektu Legendę o morąskich jeziorach, własnego autorstwa. Był także czas na rozmowę o obyczajach i ciekawostkach związanych z Morągiem.
Dzieci odwiedziły także morąskie Muzeum, gdzie Pani Magdalena Bartoś w niezwykle ciekawy sposób opowiedziała im historię powstania i rozwoju miasta.

Rozpoczęty został również cykl warsztatów praktycznych, które poprowadził Pan Karol Kalinowski – grafik i ilustrator. Uwieńczeniem projektu będzie narysowanie przez dzieci komiksu i stworzenie filmu animowanego o Morągu.

Informacji dotyczących realizacji projektu udziela:
Ewa Kośnik-Dąbkowska – koordynator projektu, kierownik Oddziału dla Dzieci
Tel. praca 089 757 11 37
e-mail: odd.morag@wbp.olsztyn.pl
www.biblioteka.morag.pl

Logo PRB Niesamowite opowieści o MorąguLogo MBP

Galeria:

Kliknij w miniaturkę, aby powiększyć

Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego realizuje Program Rozwoju Bibliotek, który ma ułatwić polskim bibliotekom publicznym dostęp do komputerów, Internetu i szkoleń. Program Rozwoju Bibliotek w Polsce jest wspólnym przedsięwzięciem Fundacji Billa i Melindy Gates oraz Polsko – Amerykańskiej Fundacji Wolności.