Agata Półtorak w bibliotece

Portret artystyczny Agaty Półtorak

8 kwietnia o godz. 12.30 w Oddziale dla Dzieci odbyły się warsztaty literacko – plastyczne z ilustratorką i autorką książek dla dzieci Agatą Półtorak. W zajęciach wzięły udział dzieci z Przedszkola Jedyneczka.

Pani Agata PółtorakPodczas spotkania Pani Agata zapoznała dzieci z własną twórczością i zaintrygowała ich tajemniczą walizką, z którą nigdy się nie rozstaje. To właśnie z niej pojawiały się niesamowite rzeczy, a to piórka, a to pacynki, przeróżne fantastyczne przedmioty, które wykorzystywane były na zajęciach. Warsztaty autorka poprowadziła na podstawie jednej ze swoich książek, pt. “Wierszyki do masażyków i zabaw paluszkowych”. Czytając wierszyki robiła dzieciom masaż, co bardzo spodobało się maluszkom. Później dzieci w grupach wykonywały zwierzątka techniką collage.

Atmosfera spotkania była bardzo radosna, dzieci ogromnie zaangażowały się w wykonanie prac, które można obejrzeć na wystawie w Oddziale dla Dzieci.

Kliknij w miniaturkę, aby powiększyć