Kolejna nagroda dla morąskiej biblioteki!

Bibliotekarka Helena Ged odbiera wyróżnienie

Pani Helena Ged, pracownik Filii Bibliotecznej oraz Szkoły Podstawowej w Żabim Rogu znalazła się w prestiżowym gronie Laureatów Konkursu na najlepiej przeprowadzoną kampanię “Cała Polska czyta dzieciom” Fundacji ABC XXI.

Wyróżnienie pani Heleny Ged

Wyróżnienie przyznane przedstawicielce Miejskiej Bibliotece Publicznej w Morągu jest następstwem jej wielkiego zaangażowania i pracy, jaką każdego dnia wkłada w popularyzację książek wśród dzieci ze szkoły w Żabim Rogu. Patronat honorowy nad uroczystością wręczenia nagrody, jak i nad całą kampanią czytania, objął Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Bogdan Zdrojewski. Uroczystość odbyła się 1 lutego w Teatrze Żydowskim w Warszawie

W roku szkolnym 2009/2010 wspólnie z różnymi partnerami przeprowadziłam pięć dużych imprez promujących czytanie wśród najmłodszych – mówi Pani Helena Ged. Staram się przekonać dzieci, że czytanie wcale nie jest nudne i może sprawiać wiele radości. Ważne jest także przekonanie rodziców, że warto czytać dzieciom i mobilizować je same do czytania – dodaje.

Jestem niezwykle szczęśliwa i dumna, że to właśnie pracownikowi morąskiej biblioteki przyznano nagrodę – informuje Elżbieta Dziubińska, Dyrektor MBP w Morągu – jest to dla nas sygnał, że dobrze robimy to co powinniśmy oraz motywacja do dalszych działań. Szczególnie cieszy mnie, że dostrzeżono zaangażowanie w promowanie książek wśród najmłodszych, wszyscy przecież wiemy jak wielki wpływ na rozwój dzieci ma książka i czytanie.

Organizacja jakiejkolwiek imprezy nie byłaby możliwa bez wsparcia Partnerów i Sponsorów, którzy zdecydowali się przekazać pomoc finansową lub rzeczową. Nasze działania wsparli: Pan Piotr Siwik (TECH-BET Sp. z o.o.), Pan Andrzej Białek (GS Morąg), Pan Radny Stefan Małyj, Państwo Beata i Rafał Rafalscy z Wytwórni Pasz “Kedar” w Żabim Rogu.

Nagroda na najlepiej przeprowadzoną kampanię “Cała Polska Czyta Dzieciom” jest kolejnym wyróżnieniem, jakie zdobyła morąska biblioteka. W maju 2010 roku została ona uznana za najlepszą bibliotekę miejsko gminną w województwie warmińsko – mazurskim za wprowadzania nowatorskich usług oraz rozwijanie nowych funkcji bibliotek.